Ömür Aşıkoğlu
Ömür Aşıkoğlu
1969’ da Eskişehir’de doğdu. İlkokulu Barbaros İlkokulunda, Ortaokulu Tepebaşı Ortaokulunda, Liseyi Yunus Emre Teknik Lisesi Elektronik Bölümünde okudu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisansını Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyoistatistik Anabilim Dalında “Hastane Otomasyon Sistemlerinin Değerlendirilmesi” tez konusuyla yaparak Biyoistatistik Bilim Uzmanı ünvanını aldı.

1987 -1988 yılları arasında İzmir Elektronik Sanayiinde Elektronik Teknisyeni olarak çalıştı. 1993 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığında İstatistik ve Veritabanı Uzmanı olarak işe başladı. IBM AS400 grubunda, Personel Özlük ve Maaş Bilgi sistemi, Ayniyat Bilgi Sistemi, Bütçe ve Döner Sermaye Uygulamaları konusunda yazılım geliştirme uzmanı olarak görev aldı. 2006 yılında Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Bilgi İşlem Müdürü, 2007 yılında da Strateji Geliştirme Daire Başkanlığında Stratejik Yönetim ve Planlama Müdürü olarak görev yaptı. 2009-2014 yılları arasında Odunpazarı Belediyesinde Akıllı Kentler ve e-Devlet projelerini yürütmek üzere Bilgi İşlem Müdürü olarak çalıştı. 2014 yılının Kasım ayından beri Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Fakülte Sekreteri olarak çalışmaktadır.

Türkiye Bilişim Derneği ve Türk Ocağı üyesidir, her iki sivil toplum örgütünde yönetimlerde görev almıştır. Halen TBD Eskişehir Şube Başkanlığı ve Eskişehir Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 Çocuk sahibidir.

Fakülte Sekreteri